Zpracování NZ Volební okrsky

 

 

Vytvoření NZ

 

Založení NZ Volební okrsky a práce s návrhem změny je obdobná jako u návrhů změn jiných typů, viz kapitola Nový návrh změny. Následující popis se soustředí především na odlišnosti ve funkčnosti a na nové formuláře.

 

 

Vytvoření VO

 

Do návrhu změny vložte prvek Volební okrsek následujícím postupem:

Klikněte na Založení prvku, v nabídce zvolte Volební okrsek (obrazovka UNZ110).

 

 

Vyplňte Číslo volební okrsku. Je třeba vzít v úvahu, že čísla volebních okrsků musí tvořit souvislou číslelnou řadu, jinak neprojdou kontrolami NZ.

 

 

 

Uložte tlačítkem Uložit změny.

 

Tlačítkem Zavřít se vrátíte do formuláře návrhu změny (obrazovka UNZ110).

 

 

Editace VO v grafickém editoru Marushka

 

U prvku Volební okrsek je nutné při jeho vzniku zadat definiční bod a hranice. V případě změny tohoto prvku je možné změnit polohu definičního bodu a editovat hranice volebního okrsku.

 

Klikněte na tlačítko Lokalizační údaje pro editaci definičního bodu a hranic volebního okrsku (obrazovka UNZ110). V okně prohlížeče se zobrazí výřez z mapy.

 

 

 

 

V Grafickém editoru pro editaci grafických údajů volebních okrsků se nachází panel pro práci s grafikou. Chcete-li zadat definiční bod nebo nakreslit hranice volebního okrsku, je nutné použít patřičné tlačítko a grafický údaj zanést do mapy. Po zakreslení údajů je potřeba editaci potvrdit tlačítkem „Fajfka“.

 

 

 

Kontrola VO v grafickém editoru Marushka

 

Po ukončení editace v grafickém návrhu je nutné ověřit, zda jsou provedené změny validní. Klikněte na tlačítko Zkontrolovat návrh.

 

Poznámka:

Tlačítkem Zrušit návrh dojde ke zrušení veškerých změn, které byly zakresleny. Tlačítkem Ukončit dojte k zavření okna „Editace volebního okrsku“ a k návratu do detailu NZ. Zakreslené a uložené změny zůstanou zachovány.

 

 

 

V okně „Editace hranic volebních okrsků“ dojde k přepnutí na záložku Manažer chyb.

 

          a) V případě, že grafická část NZ obsahuje chyby, dojde k jejich výpisu. Chyby je potřeba před odesláním ke schválení vyřešit. Příslušnou chybu si zobrazíte kliknutím na ikonu oka.

 

 

 

          b) V případě, že je grafická část NZ v pořádku, dojde ke grafickému vyšrafování VO a k zobrazení textu „Návrh neobsahuje žádné chyby“.

 

 

 

Grafický editor lze ukončit kliknutím na tlačítko OK nebo Ukončit.

 

 

Předání NZ ČÚZK

 

Rozpracovaný návrh změny lze ze Seznamu návrhů změn (obrazovka UWF100) předat k dopracování uživatelům ČÚZK. Lze to udělat akcí Předat NZ ČÚZK.

 

 

Tím se NZ přesune z působnosti role Starosta do působnosti Editora ČÚZK.

 

Následující kroky proto může učinit pouze uživatel ČÚZK z agendy VO v roli Editor.

 

 

Editace ČÚZK v Microstation

 

Editace hranic a definičních bodů VO je též umožněna v prostředí MicroStation. Editace je dostupná pouze interním uživatelům v agendě Volební okrsky a OVM ČÚZK.

 

Spuštění editačního programu Microstation 8.i provedete stisknutím tlačítka Lokalizační údaje.

 

 

 

Vrácení NZ zpět obci

 

Po dokončení editace návrhu změny uživateli ČÚZK lze ze Seznamu návrhů změn (obrazovka UWF100) návrh změny vrátit zpět obci akcí Předat ke schválení a vrátit obci.

 

 

Tímto se NZ ocitá zpět v OVM obce v působnosti role Starosta. Jeho úkolem je NZ zkontrolovat a schválit.

 

 

Kontrola, předání ke schválení a schválení NZ

 

Kontrola, předání ke schválení a schválení NZ je obdobná jako u jiných typů NZ. Více v kapitolách Kontrola NZ, Vrácení NZ a  Schválení návrhu změny.

 

Před schválením návrhu změny VO je nutné si zobrazit alespoň jeden VO pomocí ikony zeměkoule. Teprve poté je možné NZ VO schválit.